Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Wirtualny showroom z okapami Nortberg
(2021-07-29)


nortberg-wirtualny-showroom.jpg

Postępująca digitalizacja w mniejszym lub większym stopniu dotyczy każdej branży. Pandemia znacznie przyspieszyła rozwój usług świata e-commerce, dając szerokie możliwości kontaktu z klientami i sprzedaży na odległość. Szybko okazało się, że niemal wszystkie zakupy można zrobić online – bezpiecznie, bez konieczności wycieczek do sklepów i bezpośredniej styczności z innymi ludźmi.

Zainteresowanie ofertą wysyłkową w branży budowlanej i wnętrzarskiej było widoczne już dużo wcześniej. Od lat poszukiwania elementów wyposażenia domu lub mieszkania klienci rozpoczynają od przejrzenia opcji dostępnych w Internecie. Porównywanie cech i cen produktów online przed pierwszą wizytą w sklepie stacjonarnym stało się dla wielu osób standardem.

Na stronie internetowej można umieścić kompletne informacje o produkcie, a mimo to w przypadku wyboru wyposażenia kuchni klienci preferują obejrzenie sprzętów na żywo. Kolory i detale widoczne na zdjęciach mogą inaczej wyglądać w zależności od wykorzystanego oświetlenia, co bywa kluczowe przy kompleksowym urządzaniu kuchni.

Jednym z elementów, którego dobór jest istotny dla ostatecznego efektu wizualnego całego pomieszczenia, jest okap kuchenny. Odpowiednie dopasowanie jego gabarytów, koloru i struktury powierzchni do reszty wyposażenia bywa nie lada wyzwaniem, tym bardziej, że z pozoru identyczne materiały mogą w różny sposób odbijać światło – mat, półmat i połysk u różnych producentów mogą wyglądać inaczej.

Polski producent okapów kuchennych Nortberg odpowiedział na potrzeby klientów, architektów i projektantów i stworzył pierwszy w Europie wirtualny showroom, w którym w kilka chwil można zobaczyć 60 modeli okapów. To innowacyjne rozwiązanie z miejsca podbiło serca klientów i spełniło oczekiwania branżowych ekspertów. Możliwość zobaczenia całego sprzętu już po montażu, w otoczeniu innych produktów i w neutralnym oświetleniu to ogromna pomoc dla osób projektujących swoją wymarzoną kuchnię.

Jak mówi Norbert Tofil, właściciel marki Nortberg:

„Codziennie dostawaliśmy pytania, gdzie można zobaczyć nasze okapy na żywo; czy złoto jest matowe czy połyskujące; czy różnica między wykończeniem mat, półmat i połysk jest duża i wiele innych bardzo podobnych”.

Wirtualny showroom jest idealną odpowiedzią na te i setki innych pytań o okapy. Rozwiązanie dostępne na stronie producenta dzięki opcji przybliżania pozwala na dokładne obejrzenie pochłaniacza, w tym przyjrzenie się z bliska detalom i użytym materiałom oraz ocenę staranności wykonania. Z takimi możliwościami porównywanie sprzętu z innymi urządzeniami stanowi duże ułatwienie przy planowaniu i projektowaniu kuchni w różnych stylach. A trzeba przyznać, że Nortberg oferuje rodzaje okapów spełniające przeróżne oczekiwania – od przyściennych i podszafkowych, przez sufitowe i wyspowe, po okapy wysuwane z blatu.

Wirtualny showroom z okapami to rozwiązanie skrojone pod aktualne potrzeby zarówno klientów indywidualnych, jak i architektów i projektantów wnętrz. Oprócz aspektów wizualnych w sklepie internetowym można zapoznać się ze szczegółowymi danymi technicznymi oraz zobaczyć przesłane przez klientów zdjęcia z realizacji.

nortberg-wirtualny-showroom2.jpg