Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Ile zapłacimy za usługę projektowania wnętrza w stolicy Polski?
(2021-03-23)

Wokół projektowania wnętrz powstało wiele mitów. Część osób sądzi, że jest to usługa, na którą mogą pozwolić sobie tylko nieliczni, druga – że w dzisiejszych czasach niemal każdego na nią stać. Aby rozwiać wątpliwości zebraliśmy informacje dotyczące tego, co jest uwzględniane przy wycenie korzystania z takiej usługi oraz, na jakie przeciętnie ceny można liczyć chcąc z nich skorzystać. Czytaj dalej, aby poznać odpowiedź. 

  1. Od czego jest uzależniona cena projektowania wnętrz?
  2. W jaki sposób można wyceniać projekt wnętrza?
  3. Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne projektowanie wnętrz?
 
 
glowne_20210316205928_g970a607bf1371372cd16c234af6f83e7c4abf45c21f6958a08d385e95f915c1f701236d4b6df88eb07b805520dd433eed32783d72d8918a889d1c2edb2fea284_1280.jpg
 

Bez względu na to, czy rozglądasz się za projektantem wnętrz, czy też od dawna interesował Cię ten temat – warto zasięgnąć języka na temat aktualnych stawek za wykonanie projektu oraz czynników, które mają wpływ na ich wysokość, co zrobimy w tym artykule na podstawie stanu rzeczy w stolicy.

Od czego jest uzależniona cena projektowania wnętrz?

Zanim przejdziemy dalej warto podkreślić, iż na potrzeby tego artykułu bierzemy pod uwagę usługi oferowane przez profesjonalistów, takich jak Simp-Lika.pl, zakładając iż nie bierzemy pod uwagę cenę za wątpliwej jakości usługi samozwańczych fachowców. Zatem chcąc wejść we współpracę z profesjonalistą w projektowaniu wnętrz przede wszystkim trzeba samemu wiedzieć, czego się od tej współpracy oczekuje, bowiem jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy wycenie jest wkład pracy, jaki będzie musiał zostać włożony przez projektanta w dany projekt. Uwaga – nie można tutaj dać się wciągnąć w pułapkę myślenia, gdzie zakłada się, że większy projekt będzie zawsze droższy. Czasem mały pokój ze względu na poziom komplikacji i wymagań może być bardziej wymagający pod względem projektowania wnętrz, aniżeli ten kilka razy większy.

W jaki sposób można wyceniać projekt wnętrza?

Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz są niejako dwie szkoły dokonania wyceny – pierwsza z nich odnosi się do wyliczania ceny w odniesieniu do każdego metra kwadratowego, w drugim przypadku bierze się pod uwagę ilość pokoi. Projekt koncepcyjny wnętrza mieszkania może się wahać mocno – w Warszawie zwykle można się spotkać z sytuacją, gdy kosztuje on między 50 a 100 zł w przeliczeniu za metr kwadratowy. Niemalże raz drożej przeliczany jest projekt kompleksowy, a w przypadku gdy chce się, aby nad całym projektem był sprawowany jeszcze nadzór autorski – trzeba liczyć się z cenami sięgającymi 250-300 zł w przeliczeniu na każdy metr kwadratowy. W przypadku cenników odnoszących się do pomieszczeń, a nie samych metrów – zwykle brany jest pod uwagę też rodzaj wnętrza, z jakim ma się do czynienia, jak i też tego jak bardzo skomplikowane wydaje się być projektowanie wnętrz o tym charakterze. Koszt ten jednak zwykle zamyka się w kilkuset złotych – między 400 a 600 zł.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne projektowanie wnętrz?

Jak widać – ceny za projektowanie wnętrz w stolicy nie są poza zasięgiem. Co więcej – może się okazać, że finalnie pomogą sporo zaoszczędzić. Minimalizuje się w ten sposób ryzyko popełnienia kosztownych pomyłek projektowych właściwie do zera, a równocześnie oszczędza się czas, który trzeba byłoby poświęcić na samodzielne koncepcje projektowe. Poza tym projektowanie wnętrz z pomocą profesjonalistów pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału danego miejsca. Rzecz jasna, aby cieszyć się tymi wszystkimi zaletami najważniejsze jest zwrócić uwagę na to, by projektem zajmowali się projektanci z doświadczeniem i wiedzą – tacy są warci każdej wydanej złotówki.