Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

LUK STUDIO Pracownia Projektowa - Architektura

Poleć nas innym
Modus Studio projektowo- realizacyjne
Modus Studio projektowo- realizacyjne

Studio Projektowo-Realizacyjne Modus istnieje od 1991 roku i od początku tworzymy dla klientów i pomagamy w kreowaniu wizerunku firmy. Zadania jakich podejmujemy się z bardzo dobrym skutkiem zaczynają się od małych: jak projekt wizytówki czy małej tabliczki informacyjnej, a kończąc na projekcie i realizacji dużego hotelu z pubem, basenem i małą architekturą.
Analizując przykłady zrealizowanych wnętrz, znajdziemy wnętrza reprezentujące style od skrajnego funkcjonalizmu, przez wnętrza "domowe", klasyczne, rustykalne, etniczne, po całkowity eklektyzm. Mimo że od jakiegoś czasu dominuje moda na proste, funkcjonalne formy, obserwować można coraz większe zamiłowanie do zdobnictwa. Często realizowane jest ono na zasadzie łączenia kilku stylów i unikania sztywnych reguł.
Takie podejście daje szansę na dobry efekt. Można spotkać coraz więcej przykładów właśnie takiego eklektyzmu ze względu na łatwość stworzenia oryginalnego charakteru wnętrza za pomocą dekoracji, swego rodzaju scenografii.
Znacznie trudniejsze jest konstruowanie jednorodnego stylistycznie wnętrza. Wymaga to bardzo starannego przestudiowania stylu, w którym wnętrze chcemy projektować. Wymagane jest to często, jeżeli poruszamy się we wnętrzach historycznych, gdzie należy się dostosować do istniejącego już stylu budynku i wystroju.
Renesans przeżywają wszelkiego rodzaju gipsowe sztukaterie. Są one stosowane zarówno do renowacji starych, oryginalnych wnętrz, jak i do nowoczesnych - tu z przymrużeniem oka. Sztukaterie doskonale nadają się do zmiękczania sztywnych, geometrycznych form nowoczesnych wnętrz przez wprowadzanie drobnych elementów dekoracyjnych, jak również do tworzenia szkieletu kompozycyjnego wnętrz stylowych. Im mniej wprowadzimy dekoracji, im bardziej surowe i proste w formie wnętrze stworzymy, tym większe znaczenie będzie miała jakość użytych materiałów. W natłoku detali i dekoracji łatwiej ukryć ewentualne mankamenty wykończenia. Minimalistyczne wnętrza wymagają też perfekcyjnie dobranych elementów wystroju i kolorów. Mniej szczęśliwe zestawienia będą bowiem w nich nazbyt zauważalne.

Naszymi stałymi klientami od wielu lat są:
Kermi Sp. z o.o.
Restauracje Krawczyk
Willa Alexander
CMP Holding
D&D Sp. z o.o. - Peugeot
D&D Sp. z o.o. - Honda
Intersystem Sp. z o.o.
Elcar Sp. z o.o.
Piekarnia Biskupin
WPBP NR2 Wrobis S.A.
Opałko&Kamiński

Nasze nagrody i wyróżnienia

Nominacja do tytułu "Modernizacja Roku 2004 obiektu 'U Papy Musioła' w Opolu.

Wyróżnienie w VI Konkursie Klubu Budowniczych Wrocławia za najpiękniejsze wnętrze roku 1998 za projektwnętrza Restauracji 'Splendido' przy ul. Świdnickiej 53. 

Strona internetowa:modusstudio.pl
Wizytówka:www.modusstudio.architekciwpolsce.pl
Adres e-mail:biuro@modusstudio.pl
Telefon:tel. +48 71 339 10 13
tel. +48 71 339 23 18
Ulica:Lwowska 38b
Kod i miasto:53-516 Wrocław
Województwo:Dolnośląskie
Dodatkowe zdjęcia